fbpx

Czy warto korzystać z kontenerów samowyładowczych?

Każdemu podmiotowi prowadzącemu prace na placu budowy, w zakładzie produkcyjnym czy w innym tego typu miejscu zależy na maksymalnej sprawności zachodzących procesów logistycznych. Z tego powodu szuka sposobów na to, by przyśpieszyć oraz ułatwić prace porządkowe (sprzątanie odpadów, śmieci, gruzu, złomu) czy transport niezbędnych materiałów sypkich. Rozwiązanie zdobywające w tym zakresie coraz większą popularność wśród podmiotów gospodarczych stanowią kontenery samowyładowcze. Jakie są zalety ich stosowania?

Szybki, skuteczny i w pełni bezpieczny proces rozładunku

Kontenery samowyładowcze, które znajdują się w naszej ofercie, to wysoce funkcjonalne narzędzia. Wszystkie wyposażono m.in. w dwa systemy wyładowcze, które zapewniają zarówno efektywność, jak i bezpieczeństwo podczas pracy.

Sama obsługa kontenerów samowyładowczych jest niezwykle szybka i bardzo prosta, a kontener po zrealizowaniu wyładunku powraca samoczynnie do pozycji, która umożliwia ponowne jego szybkie załadowanie.

Niezwykle ważna jest też dziś kwestia bezpieczeństwa. Doskonale o tym wiemy, dlatego nasze kontenery wyposażamy w obejmę, która jest istotnym elementem uniemożliwiającym zsunięcie się pojemnika z ramion wózka widłowego podczas wyładunku. A to nie koniec, bo kontener posiada kolejne elementy, które podnoszą bezpieczeństwo użytkowania:

  • bolce stabilizujące, które są szczególnie przydatne w pracy na nierównym terenie,
  • zawleczkę gwarantującą kontrolowany wyładunek.

Wygoda? A dlaczego nie. Na komfort korzystania z naszych kontenerów wpływa m.in. obecność specjalnego zbijaka, dzięki czemu operator wózka widłowego nie musi opuszczać kabiny w celu wyładunku zawartości kontenera.

Kontener samowyładowczy – możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

Kompatybilność z wózkiem widłowym, prosta obsługa, trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz stabilność konstrukcji to cechy stanowiące kolejne zalety kontenerów samowyładowczych tworzonych przez naszą firmę. Te narzędzia wyróżnia również fakt, że pod wieloma względami można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Można się zdecydować np. na zamontowanie kółek na ramie podwozia (dostosowanie modeli do różnego rodzaju udźwigu), dzięki czemu nie ma konieczności stosowania wózka widłowego. Co więcej, kontenery samowyładowcze są dostępne w licznych wariantach zróżnicowanych pod względem rozmiaru, objętości i maksymalnego udźwigu. Można je również dobrać do indywidualnych preferencji kolorystycznych (w ramach palety RAL).

Z wymienionych powyżej powodów nasze konstrukcje stanowią rozwiązania, z których warto korzystać, jeśli kładzie się nacisk na maksymalizację wydajności procesów logistycznych i przyśpieszenie poszczególnych czynności.