fbpx

Zastosowanie kontenerów samowyładowczych

Kontenery samowyładowcze charakteryzują się możliwością szerokiego ich stosowania. Mogą być bowiem wykorzystywane do przewożenia materiałów sypkich (piasku lub trocin) oraz odpadów stałych (na przykład złomu). Tego typu pojemniki umożliwiają wygodne przemieszczanie za pomocą wózka widłowego. Powoduje to, że proces przeładunku materiału może być prowadzony w bardzo szybki, sprawny oraz wygodny sposób.

Kontener samowyładowczy – zastosowanie

Kontenery samowyładowcze są stosowane w miejscach, takich jak wysypiska śmieci, gospodarstwa rolne, czy też zakłady przemysłowe. W zależności od wybranego modelu kontenery mogą być wyposażone w zestaw kołowy, co pozwala na łatwe przemieszczanie ich po magazynie lub hali produkcyjnej. Dodatkowo posiadają specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwia niekontrolowane przechylenie się pojemnika lub zsunięcie z wideł wózka. Wszystkie mechanizmy działa bardzo sprawnie, dzięki czemu kontenery samowyładowcze mogą być wykorzystywane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

W Lobo kontenery dostępnych jest wiele typów kontenerów samowyładowczych, co sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie najwłaściwszy kontener samowyładowczy dla swoich potrzeb. Najmniejsze kontenery posiadają pojemność 300 litrów i nośność 240 kg. Na uwagę zasługuje kontener typu TK 4000. Jego pojemność to aż 4000 litrów, natomiast udźwig pozwala na załadowanie go materiałami o wadze aż 2800 kg. Zastosowanie wytrzymałej stali oraz wzmocnionych spawów powoduje, że kontenery są odporne nawet na tak ogromne obciążenia.

Kontenery samowyładowcze – zasada pracy

Kontenery samowyładowcze zostały przystosowane do współpracy z wózkami widłowymi. Załadowany pojemnik powinien się znaleźć tuż nad miejscem, gdzie towar ma zostać wysypany. Aby umożliwić przechylenie (a tym samym wyładowanie towaru), należy zwolnić specjalne zabezpieczenie, które znajduje się w tylnej części kontenera. Zabezpieczenie to może być zdjęte przez operatora wózka widłowego za pomocą specjalnej linki. Powoduje to, że pojemnik może zostać opróżniony dopiero w momencie upewnienia się, że proces wyładunku będzie mógł być przeprowadzony w sposób bezpieczny.