fbpx

Jak działa kontener samowyładowczy?

Sprawna gospodarka odpadami lub szybki transport materiałów? To możliwe, jeśli na swój plac budowy, do zakładu produkcyjnego czy w inne miejsce wprowadzi się nowoczesne rozwiązanie – kontener samowyładowczy. Taki pojemnik pozwala sprawnie oczyścić teren i szybko przetransportować pozostałości we wskazaną lokalizację. A wszystko to dzięki kompatybilności z wózkiem widłowym – W jaki sposób działa to przyśpieszające wykonanie prac urządzenie?


Kontener samowyładowczy – zasady działania

Kontener samowyładowczy wyposażony jest w pojemnik, w którym umieszcza się odpady lub inne materiały. Od spodu kontener posiada przestrzenie na widły służące do połączenia go z wózkiem widłowym, który sterowany jest przez operatora. By umożliwić wykonanie pracy kontenera samowyładowczego , wystarczy zwolnić zabezpieczenie.

Opróżnienie nastąpi po podjechaniu do większego obiektu i „kolizji” odbojnika umieszczonego na kontenerze z miejscem wykonania zrzutu. Blokada zostaje wtedy zwolniona, pojemnik samodzielnie się przychyla i opróżnia na pożądanej wysokości. Na koniec samoczynnie powraca do pozycji, która umożliwia realizację kolejnego transportu. Czynności te może wykonać również operator z kabiny wózka widłowego poprzez sterowanie hydrauliczne, w które można wyposażyć kontener. Sprawnie i skutecznie działanie dzięki dwóm systemom wyładowczym – brzmi kusząco, prawda?


Dodatkowe elementy ułatwiające użytkowanie

Kontenery samowyładowcze można wyposażyć w dodatkowe elementy, które ułatwiają ich działanie oraz codzienne użytkowanie. Mogą to być np. zestawy kołowe o dopasowanym do potrzeb udźwigu (od 600 do 2200 kg), wzmocnione dno, kran spustowy czy pokrywa górna. Warto wspomnieć również o lince stalowej, która pozwala zwolnić blokadę kontenera z kabiny operatora wózka widłowego .Wszystko po to, by ułatwić pracę, oszczędzić czas i przyśpieszyć wykonywanie zadań.

Kontenery samowyładowcze to nieoceniona pomoc w pracach porządkowych oraz transporcie materiałów. Warto postawić na to rozwiązanie, jeśli kładziecie nacisk na sprawność procesów logistycznych w prowadzonym przez siebie miejscu. W ofercie Lobo kontenery znaleźć można szereg modeli zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych, wymiarów (zwłaszcza pojemności) oraz kolorów (szerokie możliwości w ramach palety RAL). Taka różnorodność pozwoli dokonać wyboru zgodnie z indywidualnymi wymaganiami oraz potrzebami.